PLANOWANE SPOTKANIA:  

 

Görlitz 31 maj -2 czerwiec 2024

Kochani, chciałbym Was, w imieniu organizatora Zboru Pana w Wuppertal, już teraz zaprosić na Ucztę Duchową która odbędzie się w dniach od 31.05 do 02.06.2024 w Görlitz (czyli przy samej polskiej granicy).
Wszystkie szczegóły (plan usług, adres itd.) podamy w późniejszym terminie. Ta obecna informacja ma służyć temu, abyście mogli ewentualnie zaplanować Wasze urlopy, tak aby móc przybyć na tę Ucztę. Chciałbym też zaznaczyć, że będzie to spotkanie częściowo tematyczne. Będzie temu poświęcony dzień sobotni. Tematem będzie działalność Braci morawskich inaczej zwanych Ewangelicką Jednotą Braterską lub herrnhutami (od miejscowości Herrnhut – po polsku Straż Pańska – gdzie pod opieką saksońskiego arystokraty Nikolausa von Zinzendorfa tam zamieszkali, znaleźli schronienie i prowadzili działalność). Herrnhut leży około 30 km od Görlitz i w ramach tego tematycznego, sobotniego dnia jest przewidziana wycieczka do Herrnhut a wcześniej dwa tematyczne wykłady.
Serdecznie Was już teraz zapraszamy. Mirosław.
 

Bzianka 12-14 kwiecień 2024

Bzianka 28-30 czerwiec 2024

Zapowiedź dwóch spotkań w Bziance w 2024!
By już teraz ułatwić braciom układanie planów na przyszły rok, z radością zawiadamiamy, że w roku 2024 zbór w Chełmie zorganizuje aż dwa spotkania w Bziance, którą wielu z nas dobrze już zna i chętnie tam powraca z uwagi na jedynego rodzaju klimat tego obiektu i jego bardzo życzliwą nam obsługę.
Pierwsze z nich odbędzie się od 12-14 kwietnia, a drugie – od 28-30 czerwca, czyli w miejsce dawnego Strykowa, który już w tym roku został przeniesiony do Bzianki i chyba pozostanie w niej na dłużej. W czasie zimy szef Bzianki będzie powiększał salę, na której mamy wykłady, więc będzie nam luźniej niż dotąd, chyba że przyjedzie więcej braci niż się spodziewamy, tak jak stało się za drugim razem. Zobaczymy i już dzisiaj zapraszamy.
Zapisy ogłosimy oddzielnie gdzieś w przyszłym roku. Adam
 

Witaszyce (Jarocin) 9 - 11 sierpień 2024

W imieniu Zboru Pana w Jarocinie informujemy, że pragniemy Was zaprosić na trzydniowe spotkanie w dniach od 9 do 11 sierpnia 2024 roku w miejscowości Witaszyce, ul. Piaskowa 28, Hotel Bryllandia. Plan usług będzie podany w terminie późniejszym. Podajemy te daty, aby uwzględnić w swoich kalendarzach, jako na czas spotkania się z Panem w większej społeczności ludu Bożego. Marek i Adam
 
Bydgoszcz 27-29 wrzesień 2024

W imieniu zboru Pana w Bydgoszczy informuję, że w roku 2024 pragniemy zaprosić Was na trzydniowe spotkanie 27-29 września w hotelu Best Inn przy ul. Łochowskiej 69 w Bydgoszczy (tam, gdzie w ubiegłym roku). Więcej szczegółów podamy później, ale uwzględnijcie prosimy te daty w swoich kalendarzach. Wiktor