Zajęcia dla dzieci od lat 3. Nawet takie maluchy byly,po prostu krócej sie koncentrują, ale byly zainteresowane. Wiadomo ze maluchy mają krótki czas koncentracji, ale spokojnie można te zajecia przeprowadzać dla różnych dzieciach i dostosowywać długość do ich wieku i możliwosci. Prowadzone przez Agnieszkę i zamieszczone dzięki niej - film i konspekt do prowadzenia zajęć.

Film do zajęć dla dzieci pt. "Cleb żywota" - kliknij aby pobrać lub odtwarzać

Konspekt szkółki biblijnej

Główna myśl: Pan Jezus jest jak codzienny chleb. 

Tekst: Jan 6,47-51 – Jezus chlebem żywota.

Wiersz przewodni: Ewangelia Jana 6:48 „Pan Jezus powiedział: Ja jestem chlebem żywota.”

Cele: Dziecko chce, by Jezus stał się dla niego kimś ważnym. Dziecko rozumie, że Jezus powinien być obecny w jego życiu codziennie jak chleb.

Wstęp

1. Trudny wybór? Pomoc:  (do wyboru) zdjęcia chleba i tortu lub chleb i ciasto.

Przebieg:  Pokazujemy dzieciom zdjęcia lub przyniesiony chleb i ciasto.

Pytamy: Co chciałybyście zjeść? (odpowiedzi dzieci) Możemy je poczęstować kawałkami chleba i ciasta wg życzeń (pewnie większość dzieci wybierze ciasto). 

Podsumowanie:  Każdy chętniej zje słodkie ciasto. Zastanówcie się, czy jeżeli moglibyście jeść ciasto codziennie, rano, w południe i wieczorem, to czy w końcu nie przejadłaby się ta słodycz? Pewnie tak. A jak jest z chlebem? Chleb możemy jeść codziennie i wcale nam nie znudzi. Dzisiaj porozmawiamy o tym, że Pan Jezus chce być dla nas chlebem, który będziemy chcieli spożywać każdego dnia. Tak jak osoby, dla których Jezus stał się takim codziennym chlebem.

Prośba o chleb powszedni – w modlitwie Pańskiej mówimy: „Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj

 lecz czy chodzi tylko o chleb, który jemy codziennie? Nie, bo prosząc o chleb, prosimy też o wszystko, co jest nam potrzebne do życia. A co jest potrzebne? (dzieci odpowiadają: ubranie, dom, bezpieczeństwo, deszcz, słońce, by mogły rosnąć rośliny itd.) Widzimy więc, że o wiele rzeczy drobnych, jak i wielkich musimy prosić.

Co to znaczy, że Pan Jezus stać się ma takim codziennym chlebem?

Przeczytamy fragment z Dziejów Apostolskich

Dz.Ap. 2:41,42 – „W ten sposób ci, którzy przyjęli jego naukę, zostali ochrzczeni. I przyłączyło się do nich tego dnia około trzech tysięcy ludzi.  Wszyscy trzymali się wiernie nauki apostołów, trwali w łączności braterskiej, uczestniczyli w łamaniu chleba i oddawali się modlitwie.”

Ludzie, którzy uwierzyli w Pana Boga i Pana Jezusa chcieli być razem, codziennie spotykali się, modlili, chodzili do świątyni, słuchali Bożych Słów, chwalili Boga.

Jezus stał się dla nich codziennym chlebem, który z radością przyjmowali.

Zakończenie

Sama wiedza o tym, że Pan Jezus jest chlebem nic nam nie daje. To tak jakbyśmy byli bardzo głodni i widzieli chleb leżący na stole, ale tylko na niego patrzyli. Czy samo patrzenie zlikwiduje głód? (odpowiedzi dzieci)

Właśnie, patrzenie nie sprawi, że będziemy syci, trzeba ten chleb zjeść. Tak samo jest z Jezusem – chlebem żywota. Nie wystarczy tylko wiedzieć, ale trzeba przyjąć Jezusa i sprawić, by stał się dla nas najważniejszy, był wśród nas każdego dnia. Pewnie zastanawiacie się, jak to może się zdarzyć, skoro Go nie widzimy. Macie może jakieś pomysły? (odpowiedzi dzieci) Jezus będzie obecny w naszym życiu jak codzienny chleb, gdy będziemy codziennie czytać Biblię, modlić się, chętnie chodzić na zebrania, słuchać Jego Słowa.